


2.4 DI-SC GL P/U S/C November 2024 - Single Cab
| Power Output | 81 kW |
| Torque | 200 Nm |
| Top Speed | 0 km/h |
| Engine Capacity | 2 442 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 4 |
| Forced Induction Device | turbocharger |
| Fuel Type | diesel |
| Transmission | manual |
| Number of Gears | 5 |
| Gearbox Details | manual |
| Drive Wheels | rear |
| Engine Position | front |
| Fuel Consumption Average | 8,9 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 75 L |
| Fuel Range | 843 km |
| CO2 Emissions | 235 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Brake Assist | ✓ Standard |
| Stability Control | ✓ Standard |
| Traction Control | ✓ Standard |
| Airbag Count | 2 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Brake Hazard Lights | ✓ Standard |
| Tyre Front | 195 R15C |
| Tyre Rear | 195 R15C |
| Leather Seats | Not Available |
| Length | 5 320 mm |
| Width | 1 865 mm |
| Height | 1 700 mm |
| Wheelbase | 3 130 mm |
| Ground Clearance | 200 mm |
| Kerb Weight | 1 625 kg |
| Gross Vehicle Mass | 2 570 kg |
| Doors | 2 |
| Seats | 2 |
| Body Type | pick-up - single cab |
| Turning Circle | 12,7 m |
| Warranty Period | 5 |
| Warranty Distance | unlimited Km |
| Service Plan | ✓ Standard |
| Service Plan Years | 5 yr |
| Service Plan Distance | 90 000 km |
| Service Intervals | 10000 |