


2.0t REEV CE P/U D/C A/T October 2025 - Double Cab
| Power Output | 200 kW |
| Torque | 470 Nm |
| Top Speed | 0 km/h |
| Engine Capacity | electric + range-extender cc |
| Fuel Type | electric + petrol range-extender |
| Hybrid Drivetrain | electric + range-extender |
| Transmission | automatic |
| Number of Gears | 0 |
| Gearbox Details | electric |
| Drive Wheels | all |
| Full Time 4x4 | ✓ Standard |
| Fuel Tank Capacity | 31,3 L |
| Fuel Range | 131 145 km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Brake Assist | ✓ Standard |
| Stability Control | ✓ Standard |
| Traction Control | ✓ Standard |
| Airbag Count | 6 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Side Airbags Front | ✓ Standard |
| Curtain Airbags | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Climate Control | ✓ Standard |
| Cruise Control | ✓ Standard |
| Adaptive Cruise Control | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Keyless Entry | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Park Distance Rear | ✓ Standard |
| Reversing Camera | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Alloy Wheels | ✓ Standard |
| Xenon Headlamps | ✓ Standard |
| Daytime Running Lights | ✓ Standard |
| Fog Lamps Front | ✓ Standard |
| Fog Lamps Rear | ✓ Standard |
| Auto Headlamps | ✓ Standard |
| Rain Sensing Wipers | ✓ Standard |
| Hill Descent Control | ✓ Standard |
| Isofix | ✓ Standard |
| Electric Folding Mirrors | ✓ Standard |
| Heated Mirrors | ✓ Standard |
| Tyre Pressure Monitor | ✓ Standard |
| Voice Control | ✓ Standard |
| Driving Mode Switch | ✓ Standard |
| High Level Brake Light | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Lane Departure Warning | ✓ Standard |
| Tyre Front | 265/60 R18 |
| Tyre Rear | 265/60 R18 |
| Ventilated Seats | ✓ Standard |
| Leather Seats | Not Available |
| Lumbar Support | ✓ Standard |
| Length | 5 380 mm |
| Width | 1 980 mm |
| Height | 1 875 mm |
| Wheelbase | 3 180 mm |
| Ground Clearance | 195 220 mm |
| Kerb Weight | 2 360 kg |
| Gross Vehicle Mass | 3 300 kg |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Body Type | pick-up - double cab |
| Folding Rear Seat | std |
| Load Capacity | 1 000 kg |
| Towing Capacity | 2 200 kg |
| Warranty Period | 5 |
| Warranty Distance | 150 000 km |
| Service Intervals | 15000 |