


2.0d CS P/U D/C October 2025 - Double Cab
| Power Output | 110 kW |
| Torque | 350 Nm |
| Top Speed | 0 km/h |
| Engine Capacity | 1 910 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 4 |
| Forced Induction Device | turbocharger |
| Fuel Type | diesel |
| Transmission | manual |
| Number of Gears | 6 |
| Gearbox Details | manual |
| Drive Wheels | rear |
| Fuel Consumption Average | 7,8 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 80 L |
| Fuel Range | 1 026 km |
| CO2 Emissions | 197 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Brake Assist | ✓ Standard |
| Stability Control | ✓ Standard |
| Traction Control | ✓ Standard |
| Airbag Count | 4 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Side Airbags Front | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Cruise Control | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Park Distance Rear | ✓ Standard |
| Reversing Camera | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Alloy Wheels | ✓ Standard |
| Daytime Running Lights | ✓ Standard |
| Fog Lamps Front | ✓ Standard |
| Hill Descent Control | ✓ Standard |
| Isofix | ✓ Standard |
| Tyre Pressure Monitor | ✓ Standard |
| Voice Control | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Tyre Front | 265/65 R17 |
| Tyre Rear | 265/65 R17 |
| Length | 5 330 mm |
| Width | 1 930 mm |
| Height | 1 875 mm |
| Wheelbase | 3 180 mm |
| Ground Clearance | 226 mm |
| Kerb Weight | 1 950 kg |
| Gross Vehicle Mass | 3 080 kg |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Body Type | pick-up - double cab |
| Folding Rear Seat | std |
| Approach Angle | 28 ° |
| Departure Angle | 27 ° |
| Load Capacity | 1 100 kg |
| Towing Capacity | 2 000 kg |
| Warranty Period | 5 |
| Warranty Distance | 150 000 km |
| Service Intervals | 15000 |