


1.5td F/C D/S April 2025
| Power Output | 59 kW |
| Torque | 190 Nm |
| Top Speed | 100 km/h |
| Engine Capacity | 1 478 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 3 |
| Forced Induction Device | turbocharger |
| Fuel Type | diesel |
| Transmission | manual |
| Number of Gears | 5 |
| Gearbox Details | manual |
| Drive Wheels | rear |
| Engine Position | front |
| Fuel Consumption Average | 7,7 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 50 L |
| Fuel Range | 649 km |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Tyre Front | 215/75 R15C |
| Tyre Rear | 215/75 R15C |
| Leather Seats | Not Available |
| Length | 5 025 mm |
| Width | 1 842 mm |
| Height | 2 061 mm |
| Wheelbase | 2 590 mm |
| Gross Vehicle Mass | 3 490 kg |
| Doors | 2 |
| Seats | 3 |
| Body Type | pick-up - single cab dropside |
| Load Capacity | 1 810 kg |
| Towing Capacity | 1 000 kg |
| Warranty Period | 5 |
| Warranty Distance | 150 000 km |
| Service Intervals | 15000 |