


1.2 Accomplished+ AMT September 2025
| Power Output | 65 kW |
| Torque | 115 Nm |
| Top Speed | 0 km/h |
| Engine Capacity | 1 199 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | petrol |
| Transmission | automatic |
| Number of Gears | 5 |
| Gearbox Details | automated manual |
| Drive Wheels | front |
| Engine Position | front |
| Fuel Consumption Average | 5,6 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 35 L |
| Fuel Range | 625 km |
| CO2 Emissions | 132 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Stability Control | ✓ Standard |
| Airbag Count | 2 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Climate Control | ✓ Standard |
| Cruise Control | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Keyless Entry | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Park Distance Rear | ✓ Standard |
| Reversing Camera | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Alloy Wheels | ✓ Standard |
| Xenon Headlamps | ✓ Standard |
| Daytime Running Lights | ✓ Standard |
| Fog Lamps Front | ✓ Standard |
| Auto Headlamps | ✓ Standard |
| Rain Sensing Wipers | ✓ Standard |
| Isofix | ✓ Standard |
| Electric Folding Mirrors | ✓ Standard |
| Driving Mode Switch | ✓ Standard |
| High Level Brake Light | ✓ Standard |
| Tyre Front | 195/60 R15 |
| Tyre Rear | 195/60 R15 |
| Length | 3 827 mm |
| Width | 1 742 mm |
| Height | 1 615 mm |
| Wheelbase | 2 445 mm |
| Ground Clearance | 187 mm |
| Kerb Weight | 1 046 kg |
| Gross Vehicle Mass | 1 472 kg |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Body Type | cross-over |
| Folding Rear Seat | std |
| Load Volume | 366 L |
| Towing Capacity | 0 kg |
| Warranty Period | 5 |
| Warranty Distance | 125 000 km |
| Service Plan | ✓ Standard |
| Service Plan Years | 3 yr |
| Service Plan Distance | 45 000 km |
| Service Intervals | 15000 |