


1.2i P/U S/C August 2023 - Single Cab
| Power Output | 59 kW |
| Torque | 104 Nm |
| Top Speed | 0 km/h |
| Engine Capacity | 1 197 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | petrol |
| Transmission | manual |
| Number of Gears | 5 |
| Gearbox Details | manual |
| Drive Wheels | rear |
| Engine Position | front |
| Fuel Tank Capacity | 30 L |
| Airbag Count | 0 |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Tyre Front | 155 R13 C |
| Tyre Rear | 155 R13 C |
| Length | 3 800 mm |
| Width | 1 562 mm |
| Height | 1 883 mm |
| Wheelbase | 2 110 mm |
| Ground Clearance | 175 mm |
| Kerb Weight | 850 kg |
| Gross Vehicle Mass | 1 600 kg |
| Doors | 2 |
| Seats | 2 |
| Body Type | pick-up - single cab |
| Turning Circle | 8,6 m |
| Load Capacity | 750 kg |
| Warranty Period | 3 |
| Warranty Distance | 100 000 km |
| Service Intervals | 15000 |