


1.2 P/V April 2023
| Power Output | 59 kW |
| Torque | 104 Nm |
| Top Speed | 0 km/h |
| Engine Capacity | 1 197 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | petrol |
| Transmission | manual |
| Number of Gears | 5 |
| Gearbox Details | manual |
| Drive Wheels | rear |
| Engine Position | front |
| Fuel Consumption Average | 5,4 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 32 L |
| Fuel Range | 593 km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Stability Control | ✓ Standard |
| Airbag Count | 2 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Park Distance Rear | ✓ Standard |
| High Level Brake Light | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Tyre Front | 155 R13 C |
| Tyre Rear | 155 R13 C |
| Leather Seats | Not Available |
| Length | 3 675 mm |
| Width | 1 475 mm |
| Height | 1 825 mm |
| Wheelbase | 2 350 mm |
| Ground Clearance | 160 mm |
| Kerb Weight | 935 kg |
| Gross Vehicle Mass | 1 540 kg |
| Doors | 5 |
| Seats | 2 |
| Body Type | panel van |
| Turning Circle | 9 m |
| Load Capacity | 615 kg |
| Warranty Period | 3 |
| Warranty Distance | 100 000 km |
| Service Intervals | 15000 |