


1.0 Techno October 2025
| Power Output | 52 kW |
| Torque | 96 Nm |
| Top Speed | 0 km/h |
| Engine Capacity | 999 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | petrol |
| Transmission | manual |
| Number of Gears | 5 |
| Gearbox Details | manual |
| Drive Wheels | front |
| Engine Position | front |
| Fuel Consumption Average | 5,5 L/100km |
| Fuel Consumption Urban | 6,9 L/100km |
| Fuel Consumption Highway | 4,7 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 40 L |
| Fuel Range | 727 km |
| CO2 Emissions | 131 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Stability Control | ✓ Standard |
| Traction Control | ✓ Standard |
| Airbag Count | 6 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Side Airbags Front | ✓ Standard |
| Curtain Airbags | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| Satellite Navigation | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Park Distance Rear | ✓ Standard |
| Reversing Camera | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Xenon Headlamps | ✓ Standard |
| Isofix | ✓ Standard |
| Metallic Paint | ○ Optional |
| Tyre Pressure Monitor | ✓ Standard |
| Voice Control | ✓ Standard |
| Driving Mode Switch | ✓ Standard |
| High Level Brake Light | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Tyre Front | 165/80 R14 |
| Tyre Rear | 165/80 R14 |
| Length | 3 985 mm |
| Width | 17 341 935 mm |
| Height | 1 643 mm |
| Wheelbase | 2 636 mm |
| Ground Clearance | 182 mm |
| Kerb Weight | 932 kg |
| Gross Vehicle Mass | 1 522 kg |
| Doors | 5 |
| Seats | 7 |
| Body Type | MPV |
| Folding Rear Seat | std |
| Load Volume | 84 625 L |
| Towing Capacity | 0 kg |
| Warranty Period | 5 |
| Warranty Distance | 150 000 km |
| Service Plan | ✓ Standard |
| Service Plan Years | 2 yr |
| Service Plan Distance | 30 000 km |
| Service Intervals | 15000 |