


4s January 2026
| Power Output | 440 kW |
| Torque | 710 Nm |
| 0-100 kph | 3,7 s |
| Top Speed | 250 km/h |
| Engine Capacity | electric cc |
| Fuel Type | electric |
| Transmission | automatic |
| Number of Gears | 0 |
| Gearbox Details | electric |
| Drive Wheels | all |
| Full Time 4x4 | ✓ Standard |
| Fuel Consumption Average | 17.8-20.9 kWh/100km l/100km |
| Fuel Tank Capacity | 105 L |
| Fuel Range | 549 642 km |
| CO2 Emissions | 0 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Brake Assist | ✓ Standard |
| Stability Control | ✓ Standard |
| Traction Control | ✓ Standard |
| Airbag Count | 810 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Side Airbags Front | ✓ Standard |
| Side Airbags Rear | ○ Optional |
| Curtain Airbags | ✓ Standard |
| Knee Airbag (Driver) | ✓ Standard |
| Knee Airbag (Passenger) | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Climate Control | ✓ Standard |
| Cruise Control | ○ Optional |
| Adaptive Cruise Control | ○ Optional |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| Satellite Navigation | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Auxiliary Input | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Keyless Entry | ○ Optional |
| Central Locking | ○ Optional |
| Park Distance Rear | ✓ Standard |
| Park Distance Front | ✓ Standard |
| Reversing Camera | ○ Optional |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Sunroof | ○ Optional |
| Panoramic Roof | ○ Optional |
| Alloy Wheels | ✓ Standard |
| Xenon Headlamps | ✓ Standard |
| Daytime Running Lights | ✓ Standard |
| Cornering Lights | ✓ Standard |
| Fog Lamps Rear | ✓ Standard |
| Auto Headlamps | ✓ Standard |
| Rain Sensing Wipers | ✓ Standard |
| Head-Up Display | ○ Optional |
| Isofix | ✓ Standard |
| Electric Folding Mirrors | ○ Optional |
| Heated Mirrors | ✓ Standard |
| Auto Dim Interior Mirror | ○ Optional |
| Auto Dim Exterior Mirrors | ○ Optional |
| Metallic Paint | ○ Optional |
| Tyre Pressure Monitor | ✓ Standard |
| Voice Control | ✓ Standard |
| Night Vision | ○ Optional |
| Driving Mode Switch | ✓ Standard |
| Air Suspension | ✓ Standard |
| Electric Tailgate | ✓ Standard |
| High Level Brake Light | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Blind Spot Warning | ○ Optional |
| Lane Departure Warning | ✓ Standard |
| Brake Hazard Lights | ✓ Standard |
| Tyre Front | 255/55 R19 (opt 245/45 R20 / opt 265/35 R21) |
| Tyre Rear | 275/45 R19 (opt 285/40 R20 / opt 305/30 R21) |
| Heated Seats | ✓ Standard |
| Heated Seats Rear | ○ Optional |
| Ventilated Seats | ○ Optional |
| Leather Seats | Not Available |
| Electric Seat Memory | ○ Optional |
| Lumbar Support | ○ Optional |
| Length | 4 963 mm |
| Width | 19 662 144 mm |
| Height | 1 379 mm |
| Wheelbase | 2 900 mm |
| Kerb Weight | 2 250 kg |
| Gross Vehicle Mass | 2 880 kg |
| Doors | 4 |
| Seats | 441 |
| Body Type | fastback |
| Folding Rear Seat | std |
| Turning Circle | 11.7 (11.2 with opt rear-axle steering) m |
| Load Capacity | 630 kg |
| Load Volume | 84 407 L |
| Towing Capacity | 0 kg |
| Warranty Period | 2 |
| Warranty Distance | unlimited Km |
| Maintenance Plan | ✓ Standard |
| Maintenance Plan Distance | 100 000 km |
| Maintenance Plan Years | 5 yr |
| Service Intervals | service interval indicator |