


1.9d Professional P/U S/C November 2024 - Single Cab
| Power Output | 110 kW |
| Torque | 350 Nm |
| Top Speed | 0 km/h |
| Engine Capacity | 1 910 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 4 |
| Forced Induction Device | turbocharger |
| Fuel Type | diesel |
| Transmission | manual |
| Number of Gears | 6 |
| Gearbox Details | manual |
| Drive Wheels | rear |
| Engine Position | front |
| Fuel Consumption Average | 7,1 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 80 L |
| Fuel Range | 1 127 km |
| CO2 Emissions | 186 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Airbag Count | 2 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Tyre Front | 245/70 R16 |
| Tyre Rear | 245/70 R16 |
| Length | 5 390 mm |
| Width | 19 632 221 mm |
| Height | 1 835 mm |
| Wheelbase | 3 180 mm |
| Ground Clearance | 214 mm |
| Kerb Weight | 1 845 kg |
| Gross Vehicle Mass | 3 050 kg |
| Doors | 2 |
| Seats | 3 |
| Body Type | pick-up - single cab |
| Load Capacity | 1 210 kg |
| Towing Capacity | 3 000 kg |
| Warranty Period | 5 |
| Warranty Distance | 100 000 km |
| Service Plan | ○ Optional |
| Service Intervals | 15000 |