


2.5ddti SE 4x4 S/C P/U October 2024 - Single Cab
| Power Output | 120 kW |
| Torque | 403 Nm |
| Top Speed | 0 km/h |
| Engine Capacity | 2 488 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 4 |
| Forced Induction Device | turbocharger |
| Fuel Type | diesel |
| Transmission | manual |
| Number of Gears | 6 |
| Gearbox Details | manual |
| Drive Wheels | all |
| Full Time 4x4 | ✓ Standard |
| Low Range | ✓ Standard |
| Engine Position | front |
| Fuel Consumption Average | 7,6 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 80 L |
| Fuel Range | 1 053 km |
| CO2 Emissions | 201 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Brake Assist | ✓ Standard |
| Stability Control | ✓ Standard |
| Traction Control | ✓ Standard |
| Airbag Count | 7 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Side Airbags Front | ✓ Standard |
| Curtain Airbags | ✓ Standard |
| Knee Airbag (Driver) | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Hill Descent Control | ✓ Standard |
| High Level Brake Light | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Tyre Front | 205 R16 |
| Tyre Rear | 205 R16 |
| Length | 5 235 mm |
| Width | 1 790 mm |
| Height | 1 760 mm |
| Wheelbase | 3 150 mm |
| Ground Clearance | 208 mm |
| Kerb Weight | 1 803 kg |
| Gross Vehicle Mass | 3 010 kg |
| Doors | 2 |
| Seats | 2 |
| Body Type | pick-up - single cab |
| Turning Circle | 12,8 m |
| Approach Angle | 32 ° |
| Departure Angle | 26,5 ° |
| Wading Depth | 450 mm |
| Load Capacity | 1 119 kg |
| Towing Capacity | 3 500 kg |
| Warranty Period | 6 |
| Warranty Distance | 150 000 km |
| Service Plan | ○ Optional |
| Service Plan Years | 6 yr |
| Service Plan Distance | 90 000 km |
| Service Intervals | 15000 |