


1.5 March 2025
| Power Output | 77 kW |
| Torque | 141 Nm |
| 0-100 kph | 12,7 s |
| Top Speed | 170 km/h |
| Engine Capacity | 1 499 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 4 |
| Fuel Type | petrol |
| Transmission | manual |
| Number of Gears | 5 |
| Gearbox Details | manual |
| Drive Wheels | front |
| Engine Position | front |
| Fuel Consumption Average | 6,7 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 45 L |
| Fuel Range | 672 km |
| CO2 Emissions | 157 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Airbag Count | 2 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Reversing Camera | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Alloy Wheels | ✓ Standard |
| Daytime Running Lights | ✓ Standard |
| Fog Lamps Front | ✓ Standard |
| Isofix | ✓ Standard |
| Voice Control | ✓ Standard |
| High Level Brake Light | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Brake Hazard Lights | ✓ Standard |
| Tyre Front | 195/65 R16 |
| Tyre Rear | 195/65 R16 |
| Length | 4 595 mm |
| Width | 1 790 mm |
| Height | 1 750 mm |
| Wheelbase | 2 775 mm |
| Ground Clearance | 220 mm |
| Kerb Weight | 1 230 kg |
| Gross Vehicle Mass | 1 840 kg |
| Doors | 5 |
| Seats | 7 |
| Body Type | MPV |
| Folding Rear Seat | std |
| Turning Circle | 10,4 m |
| Load Volume | 7 811 608 L |
| Towing Capacity | 550 kg |
| Warranty Period | 3 |
| Warranty Distance | 100 000 km |
| Service Plan | ✓ Standard |
| Service Plan Years | 2 yr |
| Service Plan Distance | 30 000 km |
| Service Intervals | 15000 |