


4WD January 2025
| Power Output | 375 kW |
| Torque | 725 Nm |
| 0-100 kph | 3,2 s |
| Top Speed | 208 km/h |
| Engine Capacity | electric cc |
| Fuel Type | electric |
| Transmission | automatic |
| Number of Gears | 0 |
| Gearbox Details | electric |
| Drive Wheels | all |
| Full Time 4x4 | ✓ Standard |
| Fuel Consumption Average | 19,1 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 77 L |
| Fuel Range | 443 km |
| CO2 Emissions | 0 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| Brake Assist | ✓ Standard |
| Stability Control | ✓ Standard |
| Traction Control | ✓ Standard |
| Airbag Count | 4 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Side Airbags Front | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Climate Control | ✓ Standard |
| Cruise Control | ✓ Standard |
| Adaptive Cruise Control | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Keyless Entry | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Park Distance Rear | ✓ Standard |
| Park Distance Front | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Alloy Wheels | ✓ Standard |
| Xenon Headlamps | ✓ Standard |
| Daytime Running Lights | ✓ Standard |
| Fog Lamps Front | ✓ Standard |
| Fog Lamps Rear | ✓ Standard |
| Auto Headlamps | ✓ Standard |
| Rain Sensing Wipers | ✓ Standard |
| Electric Folding Mirrors | ✓ Standard |
| Heated Mirrors | ✓ Standard |
| Tyre Pressure Monitor | ✓ Standard |
| Driving Mode Switch | ✓ Standard |
| High Level Brake Light | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Blind Spot Warning | ✓ Standard |
| Lane Departure Warning | ✓ Standard |
| Brake Hazard Lights | ✓ Standard |
| Tyre Front | 245/40 R20 |
| Tyre Rear | 245/40 R20 |
| Heated Seats | ✓ Standard |
| Leather Seats | ✓ Standard |
| Length | 4 535 mm |
| Width | 1 913 mm |
| Height | 1 329 mm |
| Wheelbase | 2 690 mm |
| Ground Clearance | 116 mm |
| Gross Vehicle Mass | 2 210 kg |
| Doors | 2 |
| Seats | 2 |
| Body Type | cabriolet |
| Load Volume | 249 L |
| Towing Capacity | 0 kg |
| Warranty Period | 5 vehicle / 7 powertrain |
| Warranty Distance | 200 000 km |
| Service Plan Distance | 100 000 km |
| Maintenance Plan | ✓ Standard |
| Maintenance Plan Distance | 100 000 km |
| Maintenance Plan Years | 5 yr |