


1.0 LS Runner A/T F/C P/V September 2025
| Power Output | 49 kW |
| Torque | 95 Nm |
| Top Speed | 149 km/h |
| Engine Capacity | 998 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 3 |
| Fuel Type | petrol |
| Transmission | automatic |
| Number of Gears | 4 |
| Gearbox Details | automatic |
| Drive Wheels | front |
| Engine Position | front |
| Fuel Consumption Average | 5,3 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 35 L |
| Fuel Range | 660 km |
| CO2 Emissions | 126 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Airbag Count | 2 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Reversing Camera | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Heated Mirrors | ✓ Standard |
| Voice Control | ✓ Standard |
| High Level Brake Light | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Tyre Front | 175/65 R14 |
| Tyre Rear | 175/65 R14 |
| Length | 3 595 mm |
| Width | 1 595 mm |
| Height | 1 495 mm |
| Wheelbase | 2 400 mm |
| Ground Clearance | 151 mm |
| Kerb Weight | 974 kg |
| Gross Vehicle Mass | 1 380 kg |
| Doors | 5 |
| Seats | 2 |
| Body Type | panel van |
| Load Capacity | 350 kg |
| Load Volume | 909 L |
| Warranty Period | 5 |
| Warranty Distance | unlimited Km |
| Service Plan | ✓ Standard |
| Service Plan Years | 2 yr |
| Service Plan Distance | 30 000 km |
| Service Intervals | 15000 |