


| Power Output | 85 kW |
| Torque | 290 Nm |
| Top Speed | 0 km/h |
| Engine Capacity | electric cc |
| Fuel Type | electric |
| Transmission | automatic |
| Number of Gears | 0 |
| Gearbox Details | electric |
| Drive Wheels | rear |
| Fuel Tank Capacity | 50 L |
| Fuel Range | 195 km |
| CO2 Emissions | 0 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Airbag Count | 1 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Auxiliary Input | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Park Distance Rear | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Daytime Running Lights | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Tyre Front | 195 R15C |
| Tyre Rear | 195 R15C |
| Length | 5 320 mm |
| Width | 1 695 mm |
| Height | 1 990 mm |
| Wheelbase | 3 050 mm |
| Ground Clearance | 163 mm |
| Kerb Weight | 2 000 kg |
| Gross Vehicle Mass | 3 150 kg |
| Doors | 5 |
| Seats | 2 |
| Body Type | panel van |
| Turning Circle | 12,5 m |
| Load Capacity | 1 150 kg |
| Load Volume | 7 000 L |
| Towing Capacity | 0 kg |
| Warranty Period | 3 vehicle / 5 battery + electric motor |
| Warranty Distance | 100 000 km |