


2.0d Titanium X A/T July 2025
| Power Output | 125 kW |
| Torque | 390 Nm |
| Top Speed | 180 km/h |
| Engine Capacity | 1 996 cc |
| Engine Layout | inline |
| Cylinders | 4 |
| Forced Induction Device | turbocharger |
| Fuel Type | diesel |
| Transmission | automatic |
| Number of Gears | 8 |
| Gearbox Details | automatic |
| Drive Wheels | front |
| Engine Position | front |
| Fuel Consumption Average | 7,4 L/100km |
| Fuel Tank Capacity | 80 L |
| Fuel Range | 1 081 km |
| CO2 Emissions | 194 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Brake Assist | ✓ Standard |
| Stability Control | ✓ Standard |
| Traction Control | ✓ Standard |
| Airbag Count | 6 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Side Airbags Front | ✓ Standard |
| Curtain Airbags | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Climate Control | ✓ Standard |
| Cruise Control | ✓ Standard |
| Adaptive Cruise Control | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Keyless Entry | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Park Distance Rear | ✓ Standard |
| Park Distance Front | ✓ Standard |
| Reversing Camera | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Sunroof | ○ Optional |
| Panoramic Roof | ○ Optional |
| Alloy Wheels | ✓ Standard |
| Xenon Headlamps | ✓ Standard |
| Daytime Running Lights | ✓ Standard |
| Cornering Lights | ✓ Standard |
| Fog Lamps Rear | ✓ Standard |
| Auto Headlamps | ✓ Standard |
| Rain Sensing Wipers | ✓ Standard |
| Electric Folding Mirrors | ✓ Standard |
| Heated Mirrors | ✓ Standard |
| Tyre Pressure Monitor | ✓ Standard |
| Voice Control | ✓ Standard |
| High Beam Assist | ✓ Standard |
| Driving Mode Switch | ✓ Standard |
| Electric Sliding Doors | ✓ Standard |
| High Level Brake Light | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Blind Spot Warning | ✓ Standard |
| Lane Departure Warning | ✓ Standard |
| Tyre Front | 235/50 R19C |
| Tyre Rear | 235/50 R19C |
| Heated Seats | ✓ Standard |
| Heated Seats Rear | ○ Optional |
| Leather Seats | Not Available |
| Lumbar Support | ✓ Standard |
| Length | 5 050 mm |
| Width | 21 482 275 mm |
| Height | 1 961 mm |
| Wheelbase | 3 100 mm |
| Kerb Weight | 2 416 kg |
| Gross Vehicle Mass | 3 200 kg |
| Doors | 5 |
| Seats | 8 |
| Body Type | MPV |
| Folding Rear Seat | std |
| Turning Circle | 11,2 m |
| Towing Capacity | 2 500 kg |
| Warranty Period | 4 |
| Warranty Distance | 120 000 km |
| Service Plan | ○ Optional |
| Service Plan Years | 6 yr |
| Service Plan Distance | 90 000 km |
| Maintenance Plan Distance | 165 000 km |
| Service Intervals | 15000 |