


Dynamic September 2025
| Power Output | 55 kW |
| Torque | 135 Nm |
| 0-100 kph | 15,5 s |
| Top Speed | 130 km/h |
| Engine Capacity | electric cc |
| Fuel Type | electric |
| Transmission | automatic |
| Number of Gears | 0 |
| Gearbox Details | electric |
| Drive Wheels | front |
| Fuel Tank Capacity | 38,9 L |
| Fuel Range | 295 400 km |
| CO2 Emissions | 0 g/km |
| ABS | ✓ Standard |
| EBD | ✓ Standard |
| Brake Assist | ✓ Standard |
| Stability Control | ✓ Standard |
| Traction Control | ✓ Standard |
| Airbag Count | 6 |
| Driver Airbag | ✓ Standard |
| Passenger Airbag | ✓ Standard |
| Side Airbags Front | ✓ Standard |
| Curtain Airbags | ✓ Standard |
| Air Conditioning | ✓ Standard |
| Climate Control | ✓ Standard |
| Cruise Control | ✓ Standard |
| Bluetooth | ✓ Standard |
| USB Port | ✓ Standard |
| Multi-Function Steering Wheel | ✓ Standard |
| Keyless Entry | ✓ Standard |
| Central Locking | ✓ Standard |
| Park Distance Rear | ✓ Standard |
| Reversing Camera | ✓ Standard |
| Electric Windows | ✓ Standard |
| On Board Computer | ✓ Standard |
| Power Steering | ✓ Standard |
| Alloy Wheels | ✓ Standard |
| Xenon Headlamps | ✓ Standard |
| Daytime Running Lights | ✓ Standard |
| Fog Lamps Rear | ✓ Standard |
| Auto Headlamps | ✓ Standard |
| Isofix | ✓ Standard |
| Heated Mirrors | ✓ Standard |
| Tyre Pressure Monitor | ✓ Standard |
| Voice Control | ✓ Standard |
| High Level Brake Light | ✓ Standard |
| Power Socket 12v | ✓ Standard |
| Tyre Front | 185/55 R16 |
| Tyre Rear | 185/55 R16 |
| Leather Seats | Not Available |
| Length | 3 925 mm |
| Width | 17 201 970 mm |
| Height | 1 590 mm |
| Wheelbase | 2 500 mm |
| Ground Clearance | 120 mm |
| Kerb Weight | 1 280 kg |
| Gross Vehicle Mass | 1 690 kg |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Body Type | hatch |
| Folding Rear Seat | std |
| Turning Circle | 9,9 m |
| Load Volume | 3 081 037 L |
| Warranty Period | 3 vehicle / 8 battery |
| Warranty Distance | 100 000 km |
| Service Plan | ✓ Standard |
| Service Plan Years | 3 yr |
| Service Plan Distance | 60 000 km |
| Service Intervals | 20000 |